Gündem

BMW M240i Kazandığını Söyleyen Scam Piyango E-Postalarına Dikkat Edin

Tatilde yeni ücretsiz bir 2018 BMW 2 Serisi M240i kazandığınızı düşünmenizi sağlayan e-postalar aldı başını gidiyor lakin işin aslı bu olay kişisel bilgilerinizi elde etmeye çalışan scam bir e-postadır sadece.

Bu yeni scam e-postası sana bir BMW piyangonun ödülü olarak yeni bir araba kazandığını söylüyor. Aşağıda gösterildiği gibi bu scam e-postalar “Arabanızı İsteyin ve … Kodu ile Kontrol Edin” benzeri konu başlıklarına sahip oluyorlar.

 

 

 

 

 

E-postalar, gıcır gıcır bir BMW kazandığınızı ve adınızı, adresinizi ve telefonu numaranızı göndererek ödülü talep etmeniz gerektiğini söyler. Bu scam e-postanın tam metni aşağıdadır:

“E-posta adresiniz, Amerika’da düzenlenen uluslararası oylama programlarından 2018 BMW 2 Serisi M240i xDrive ve 1.500.000,00 Amerikan Doları tutarında bir çek ödülü için seçildi, ancak KAZANANLAR DÜNYANIN HER YERİNDEN BİR KİŞİYE İLETİLDİ. Ödülünüzü almak için acenteye BMW: 2541256004/25 koduyla ve TESLİM DETAYLARI (Adınız, Teslimat Adresiniz ve Cep Numaranız) ile irtibata geçin.

İsim: Mr. Henry Giodana
E-Posta: henry.giodana@outlook.com
Tebrikler!!!!

Bu mesaj virüsler ve tehlikeli içerikler için MailScanner tarafından taranmıştır ve emin olun temizdir.”

Eğer alıcı bilgilerini gönderirse saldırganın tekrardan sosyal güvenlik numarası veya diğer kritik bilgiler gibi daha çok şeyi talep etmesi işten bile değil. Bu bilgiler sonrasında saldırganlar tarafından alıcıda kimlik hırsızlığı veya onların finansal hesaplarına erişim elde etmek için kullanılabilir.

Eğer siz de kişisel bilgilerinizin istendiği bir e-posta alırsanız, onu silmeniz ve cevap vermemeniz tavsiye edilir. Aksi takdirde kendinizi yeni bir BMW almaktan daha masraflı bir durumun içinde bulabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

YavuzhanD

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı öğrencisiyim. Sofya'da Todor Kableshkov Higher School of Transport'da Erasmus+ yaptım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir