Gündem

Firefox Yeni VPN Servisini 5 Dolardan Satışa Çıkardı!

FPN – Firefox Private Network (Firefox Özel Ağı) isimli aylığı 5 dolar olan ve tüm video sitelerinde resim-içinde-resim özelliklerini barındırdan Firefox 71 açıldı.

Firefox Ocak ayında günümüze kadar olan 1 milyondan fazla takip isteğini ve üçüncü parti çerezleri ve kripto mining’leri bloke eden Gelişmiş Takip Korumasını duyurmuştu.

Bu Firefox 71 özelliğiyle, Mozilla Firefox özel ağınının betasını test etti ve GeckoView tarafından son sürüm Firefox ön izleme uygulaması Android için yayınlandı.

FPN – Firefox Private Network – Firefox Özel Ağı (Beta)

Firefox Firefox özel ağını eylül ayında duyurdu ve çeşitli gizlilikleri içeriyor ve kullanıcının kişisel bilgilerini koruması için şifrelenmiş path gibi güvenlik özelliklerini içeriyor.

FPN beta testin bir sonraki aşaması olarak, ilk başta deneyemeyen ve FPN’i denemek isteyen meraklılar için İngiltere tabanlı Firefox kullanıcıları betayı deneyebiliyor.

Diğer evre olarak Firefox, ayda sadece 12 saatlik kısıtlı VPN bağlantısını sunmayı planlıyor ve bu limitli ücretsiz servis halen İngiltere tabanlı tarayıcılarda aktif ve kullanıcılar bu servisi Firefox hesabı edinerek deneyebiliyorlar.

FPN Windows için beta testinde, kısa süre içinde Android, IOS ve Linux için de kullanılabilir olacak.

Picture-in-Picture (Resim içinde resim) Özelliği Başlatıldı

Kullanıcılara tüm video sitelerinde video izlerken birçok işlem yapmalarına izin veren resim-içinde-resim özelliği bu yeni Firefox sürümüyle piyasaya sürüldü.

Mozilla yetkilileri,”Resim içinde resim videonun ayrı ve ufak pencerede olmasına izin verir ve görüntülenebilir aralıklar sayesinde sekmeden sekmeye ile veya Firefox’un dışından değişim yapabilirsiniz” dedi.

Firefox, “Resim içinde resmin sizde aktif olduğunu görmek için, farenizi ufak mavi seçenek (resim içinde resim) görmek için videonun üstünde tutun. Bir kere tıklayınca Windows pop up verecek ve her zaman pencere üstünde kal diyorsunuz ve bundan sonra sekmeleri değiştirseniz dahi video izlemeye devam edebileceksiniz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir