Gündem

Game Of Thrones Bölümlerine Ulaşmak Tehlikeli Olabilir!

Game Of Thrones(GOT) dünyanın en çok izlenen dizileri arasında yer alıyor. 2016 yılında Game Of Thrones telif hakları sebebiyle Türkiye’deki internet sitelerinden Digiturk’un uyarıları ile kaldırılmıştı. En popüler yabancı dizi sitelerinden de izlenemeyecek çünkü yayın haklarını kim elinde bulunduruyorsa ihtar gönderiyor. Game of Thrones’un çok fazla takipçisi olduğundan internet üzerinden bölümleri indirip izlemeye çalışan kullanıcıların sayısı da çok.

14 Nisan’da 8.sezonu yayınlanacak olan dizinin fanları bu yeni bölümleri internet üzerinden arayıp indirmeye çalışacaktır ve bu gerçekten potansiyel bir tehdit oluşturuyor indirilen dosyaların güvenilirliği göz önünde bulundurulursa. HBO 8.sezonun son sezon olduğunu belirtmişti, dolayısıyla izlenme de indirme de maksimuma ulaşabilir hackerlar da bundan faydalanabilir. Yani winter is coming değil de malware is coming olacak.

Kaspersky Labs özellikle trojan saldırılarının çok olacağını belirtiyor. Game Of Thrones ile ilgili korsan içeriklerden 2018 yılında 20,934 kişinin zararlı yazılımlardan etkilendiği öne sürülüyor. Özellikle torrent ile indirme yapacak olan kişilerin bu içeriklerde trojan gibi, reklam virüsleri gibi zararlı yazılımlardan etkilenme olasılığı yüksek. Kaspersky, kullanıcıların indirdikleri dosyalarının uzantılarını kontrol etmelerini, torrent indirirken dikkatli olmalarını belirtti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir