Gündem

İngiliz Genç DDoS ve Sahte Bomba Tehdidinden 3 Yıllık Hükme Bağlandı

Geçenlerde Luton Crown Mahkemesi, bir İngiliz gencini sahte bomba ihbarı yaptığından ve DDoS saldırısı gerçekleştirdiğinden 3 yıl boyunca cezaya çarptırdı. Mahkum ayrıca, uçakta olan kızının uçak korsanları tarafından saldırıya uğradığını söyleyerek havayolları yetkililerini de telefonda işletti.

Gencin adı George Duke-Cohen, daha çok bilinen adıyla “DoubleParrallax” ve “7R1D3N7”. Duke-Cohen ayrıca Amerika ve İngiltere’deki birçok okula binlerce sahte bomba ihbarı yayan Apophis Squad’ın da başında bulunuyor.

Mahkeme Kararı

Belli ki Duke-Cohen yüce mahkemeden önce suçunu kabul etmiş ve 2 farklı sebepten toplam 3 yıl boyunca hapse mahkum edilmiştir, dediklerine göre hem de Otistik olmasına rağmen. Suçunu kabullenen genç; sahte bomba ihbarından 1 yıl, bir uçağın kaçırıldığı yalanı yüzünden de 2 yıl boyunca cezaya çarptırıldı.

Genç cezaya çarptırılırken hakim Richard Foster şunu söyledi:

“Ne yaptığını ve yaptığının nedenini tam anlamıyla farkındaydın ve verdiğin ziyanı da oldukça iyi biliyordun. Yetkililerle resmen kedi fare oyunu oynadın. Getirilerinin ne olabileceğini çok iyi bilerek kendi sapkın eğlence anlayışın için bir oyun oynadın.”

Duke-Cohen İngiltere’de hapis edilmesine rağmen Amerika’da hala hakkında bir soruşturma açılabilir. Amma velakin Duke-Cohen’ın geçmişe dair herhangi bir sabıka kaydı bulunmamaktaydı. Hatta genç, IT bölümünden terk ve önde gelen bir avukatın da oğlu. Yetkililerin ona herhangi bir ilaca ihtiyacı olup olmadığını sorduğunda söylentilere göre D vitamini demiş. Soruşturmacılar, Duke-Cohen’ın dışarıya nadiren çıktığı ve onun aslında dışarıda takılacak çok fazla arkadaşının olmadığını da biraz geç öğrendi. Genç adam besbelli vaktinin çoğunu bilgisayarda programlama ile ve yatak odasından telefon görüşmeleri yaparak geçiriyormuş.

Etiketler
Daha Fazla Göster

YavuzhanD

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı öğrencisiyim. Sofya'da Todor Kableshkov Higher School of Transport'da Erasmus+ yaptım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir