GündemGüvenlik Açıkları

NVIDIA DoS Saldırılarının Gerçekleşmesine Neden Olabilecek Güvenlik Açıklarını Kapattı!

NVIDIA Geforce Experience yazılımı DoS (Denial of Service) Saldırılarına neden olabilecek kritik güvenlik açığını barındırıyor. NVIDIA 3.18 sürümü için bu kritik güvenlik açığını kapatan bir güncelleme yayınladı. NVIDIA Geforce Experience yazılımı ShadowPlay, NvContainer veya GameStream etkinleştirildiğinde bu güvenlik açığı ortaya çıkıyordu. Bu kritik güvenlik açığı saldırganların kod yürütmesine ve DoS saldırıları gerçekleştirmesine olanak sağlıyordu. Rhino Security Labs araştırmacılarından birisi olan David Yesland tarafından rapor edilen bu açık (CVE-2019-5674) NVIDIA Geforce Experience yazılımının 3.18’den önceki tüm sürümleri etkilemekteydi. Güvenlik açığının NVIDIA tarafından ‘KRİTİK’ seviyede olduğu belirtildi. NVIDIA Geforce Experience yazılımının temel problemini anlamaya çalışalım:

Hard Link Nedir?
HDD ve türevi veri saklama medyaları için gelişmiş Dosya Ayırma Tablosu formatlarında, kullanılan yazılabilinir medyalar örnek HDD, SSD, Flash memory gibi

Yazılım bunun kontrolünü yapmadığından dolayı, DoS saldırıları, kod yürütme gibi potansiyel güvenlik tehditlerini oluşturuyor. Neyse ki NVIDIA 3.18 sürümü için bir güvenlik güncelleştirmesi yayımladı. NVIDIA kullanıcılarının DoS saldırılarına karşı korunmalarını sağlamak için yazılımı en son sürüme güncellemelerini tavsiye ediyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir