Makaleler

Protonmail Hacklendi mi?

Protonmail ‘i hacklediğini ve önemli miktar veri çaldığını iddia eden bir grup anonim İnternet Korsanı, Pastebin adresinde Protonmail ‘i tehdit eden bir takım iddialarda bulundu.

Protonmail ‘i hacklediğini ve önemli miktar veri çaldığını iddia eden bir grup anonim İnternet Korsanı, Pastebin adresinde Protonmail ‘i tehdit eden bir takım iddialarda bulundu.

Pastebin mesajında “AmFearLiathMor” kullanıcı adını kullanan bilgisayar korsanı, Protonmail ‘i hacklediğini ve bir süredir protonmaile ait mailleri aldığını iddia etti.

Mailin kısa özeti şu şekilde:

Protonmail ‘i hackledik ve birkaç aydır önemli miktarda veriyi protonmail sunucularından aldık. Ve bu verileri Protonmail’e küçük bir ücret karşılığı geri verebiliriz. Eğer reddedilirsek, bu mailleri Dünya ile paylaşacağız.

Yine aynı mailde iddia ettiklerine göre “w3.org” SRI doğrulaması ile alakalı bir açık keşfettiklerini ve bu açığı kullanarak kullanıcılara ait mailleri ele geçirdiklerini söylemekteler.

Protonmail ise iddialara bir twitter kullanıcına cevap vererek yanıtladı. Cevap da, “bunun bir aldatmaca olduğunu” söylediler.

Buna ek olarak Protonmail Reddit ‘te de, bir kullanıcıya cevap verdi. Verdikleri cevapta da yine aynı şekilde bunun bir aldatmaca olduğu ve gerçeği yansıtmadığını söylediler. Ve şu şekilde devam ettiler. Bir kısım protonmail kullanıcısının Oltalama tekniği ile düşürüldüğünü, ancak bu sayının da çok kısıtılı olduğunu ve bunun dışında siber korsanların hiçbir kanıt sunamadığını ifade ettiler.

Protonmail Hastagı ile Yayın yapanlara 20 ABD Dolarlık Bitcoin

Ayrıca aynı bilgisayar korsanı twitter ‘da #Protonmail hastagı ile bu konuyu yayanlara 20 ABD Doları yollayacağını belirtti. Ama henüz 20 doları alan birinin olduğu da kanıtlanabilmiş değil.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir