Gündem

Rus Hackerlar Mayıs Seçimlerinden Önce Avrupa Hükümetlerini Hedef Alıyor!

Siber güvenlik firması FireEye Perşembe günü yaptığı açıklamada, Rus hackerlar AB Parlamentosu seçimlerinden önce Avrupa hükümet sistemlerini hedef alacağını söyledi. FireEye iki devlet destekli hacking grubu olan apt28 ve Sandworm’un, hükümet bilgilerini almak için güvenilir bir partiden görünecek şekilde tasarlanmış e-postaları kimlik avı için kullanılacağı belirtti.

Apt2, Rus askeri İstihbarat Ajansı GRU ile bağlantılı olduğuna inanılmaktadır ayrıca 2016 Demokratik Ulusal Kongresinin hacklenmesi olayının arkasındaki isim olarak gösteriliyor…Sandworm, Rusya’ya bağlı bir gruptur özellikle Ukrayna kurumlarını hedef alınmış ve geçen yıl Notpetya Ransomware saldırıları arkasında olduğuna inanılmaktadır…

FireEye, iki hack grubunun istihbarat servisleri tarafından koordine edilmiş olduğunu ve bu boyuttaki siber saldırıların genellikle başarılı olduğunuda ekledi. FireEye, 2018’in ortalarından itibaren grupların faaliyetlerde “önemli bir artış” fark ettiğini ve grupların siber istihbarat çalışmalarına ağırlık verildiğini söyledi.

Eski NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen : “Rusya yaklaşan AB anketinde büyük bir tehlike olacak” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir