GündemGüvenlik AçıklarıSiber Ataklar

SHEIN-Fashion Alışveriş Sitesi 6.5 Milyon Kullanıcıyı Etkileyen Veri İhlali İddia Ediyor!

ABD’li online moda perakendecisi SHEIN, bilinmeyen hackerların yaklaşık 6.5 milyon müşterinin kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerini (PII) çalmasından sonra şirketin önemli bir veri ihlalini itiraf etti.

North Brunswick merkezli ve 2008 yılında kurulan SHEIN, dünya çapında 80’den fazla ülkeye giden en büyük online moda perakendecilerinden biri haline gelmiştir. Site başlangıçta kadınlar için “uygun fiyatlı” ve modaya uygun moda kıyafetler üretmek için tasarlandı.

SHEIN geçen hafta sonu, sunucularının bu yıl Haziran ayında başlayan ve 22 Ocak’a kadar süren ve şirketin potansiyel hırsızlıktan haberdar olduğu “uyumlu bir suç siber saldırısı” ile hedef alındığını açıkladı.

Bundan kısa bir süre sonra şirket, hangi sunuculara tekrar sızılabileceğini öğrenmek ve tüm olası arka kapı giriş noktalarını kaldırmak için sunucularını taradı. SHEIN, müşterilerine sitenin artık güvenli olduğu konusunda güvence verdi.

Hackerlar 6.42 milyon SHEIN müşterilerinin verilerini çaldı!

Olayla ilgili ayrıntılar az olsa da çevrimiçi satıcı, kötü niyetli bilgisayar korsanlarının web sitesinde kayıtlı olan 6,42 milyon müşterinin e-posta adreslerine ve şifreli parola bilgisine erişim kazanmayı başardıklarını ortaya çıkardı.

Bununla birlikte şirket, sistemlerinde herhangi bir kredi kartı bilgisi bulundurmadığını ve şu anda müşterilerinin kredi kartı bilgilerinin sistemlerinden alındığına dair bir kanıt bulunmadığını söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir