Gündem

Titan Güvenlik Anahtarları – Google, FIDO U2F Anahtarı

Titan Güvenlik Anahtarları(Titan Security Keys) – Google, kendi USB tabanlı FIDO U2F Anahtarlarını kullanıma sunuyor

San Francisco’daki Google Cloud Next ’18 kongresinde, şirket, Yubico’s YubiKey’e benzeyen küçük bir USB aygıtı olan ve İnternet hesabınız için kimlik avı saldırılarına karşı en yüksek düzeyde koruma sağlayan donanım tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulaması sunan Titan Security Keys’i tanıttı.

 

Bu haftanın başlarında Google, 85.000 çalışanının aylar boyunca dahili olarak fiziksel güvenlik anahtarlarını kullandığını ve o zamandan bu yana hiçbirinin kimlik avı saldırılarına maruz kaldığını belirtti.

Fiziksel güvenlik anahtarı, parolanızın üst kısmındaki bir hesaba fazladan bir kimlik doğrulama katmanı ekler ve kullanıcılar USB güvenlik anahtarını ekleyerek ve bir düğmeye basarak kolayca güvenli bir şekilde oturumlarına girebilirler.

 

Titan Güvenlik Anahtarları, FIDO (Hızlı Kimlik Çevrimiçi) Alliance U2F (evrensel 2. faktör) protokolüne dayanmaktadır ve donanım tarafından güvenlik anahtarlarının bütünlüğünü doğrulayan güvenli bir öğeyi ve Google tarafından geliştirilmiş bir ürün yazılımı içermektedir.

 

Şu anda Google Cloud müşterileri için kullanılabilen ve yakında Google Store’dan satın alınabilecek herkesin kullanımına sunulacak olan Titan Güvenlik Anahtarları, USB ve Bluetooth üzerinden girişleri doğrulamak için tasarlanmıştır.

 

Şimdilik Google, Titan Güvenlik Anahtarı için fiyatlandırma açıklaması yapmadı, ancak 20 ABD Doları veya 30 ABD doları civarında olduğu söyleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir