Gündem

Windows 10’daki Disk Temizleme’ye, ‘İndirilenler’ Klasörü Hakkında Yeni Bir Uyarı Geldi

Windows 10’un 19H1 güncellemesi, Disk Temizleme’de İndirilenler klasörü için yeni bir uyarı mesajı ekleyecek. Windows 10 Build 18305 ile sonunda Disk Temizleme, kullanıcı İndirilenler klasörünü seçtiğinde bir uyarı görüntülemeye başlayacak.

Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi, Ayarlar’da hem Disk Temizleme’ye hem de Akıllı Depolama’ya İndirilenler klasörü seçeneğini ekledi, ki bu da kullanıcı tek bir dokunuşla indirdiği içerikler de dahil tüm ıvır zıvırlarını kolaylıkla temizleyebilecek demek oluyor.

Disk Temizleme’de tüm seçenekleri işaretleyip, Edge veya Chrome gibi tarayıcılardan indirdiği bütün dosyalarını kaybetmesiyle sonuçlanan bir çok kullanıcı var.

İlk olarak Windows 10 19H1’da Albacore tarafından farkedilip yayınlandı. Kullanıcılar, Disk Temizleme’de seçilmişse İndirilenler klasörünün silineceği hakkında uyarılıyorlar.

“Uyarı: Bunlar sizin kişisel İndirilenler klasörünüzdeki dosyalar. Eğer her şeyi silmek istiyorsanız bunu seçiniz. Bunun sizin Akıllı Depolama ayarlarınızla alakası yoktur.”

Küçük bir değişiklik olabilir lakin yanlışlıkla İndirilenler klasörü de dahil tüm seçenekleri seçenlere yardımcı olabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

YavuzhanD

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı öğrencisiyim. Sofya'da Todor Kableshkov Higher School of Transport'da Erasmus+ yaptım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir